Produktbeskrivning
Details
Förbered dig för strid med Nerf Elite 2.0-blasters som har inbyggda anpassningsfunktioner så att du kan uppgradera dem och utnyttja fördelen i Nerf-tävlingar. Bygg din lager av Nerf Elite 2.0 blasters för att optimera din spelstrategi och ge taktisk prestanda och flexibilitet till varje uppdrag och strid!
Den motoriserade blastern Nerf Elite 2.0 Phoenix CS-6 har 5 taktiska skenor, en lagerfästpunkt och en pipfästpunkt så att du kan anpassa den för varje uppdrag eller strid. Det skjuter 6 pilar i rad från det medföljande 6-pilsmagasinet. Håll ner accelerationsknappen för att slå på motorn och tryck sedan på avtryckaren för att skjuta en pil åt gången. Inkluderar ett avtagbart kikarsikte. Innehåller 12 officiella Nerf-pilar - 6 pilar för att fylla magasinet och 6 pilar för reservkraft.
Skjuter pilar upp till 27 meter.
Information
Additional Information
Varumärke | Nerf |
---|---|
Batterier | AA |
Batterier Ingår | Nej |
Ålder | 0-12 mån |
CE-Märkning | Denna produkt är CE-Märkt. |
Säkerhet | Produkten är ej lämplig för barn under tre år. |
EAN Kod | 5010993732425 |
Säkerhet
Vår Säkerhet
Vi köper endast in leksaker från seriösa leverantörer som följer branschens riktlinjer i säkerhetsarbetet. Vi jobbar aldrig med leverantörer vi inte litar på.Alla våra leksaker är testade och godlända enligt CE-märkning. CE-märkning är en förkortning för Conformité Européenne (i överensstämmelse med EG-direktiven). Produkterna följer kraven för säkerhet, hälsa och miljö samt att kontroller på produkterna är gjorda och godkända. Vissa av våra produkter saknar CE-märkning, det innebär endast att de ej går under leksaksdirektivet. Produkter såsom skrivmaterial, kläder och accecoarer är exempel på det. Vi följer Leksaksdirektivet vilket innebär att vi följer de lagar och regler som finns inom leksaksbranschen.
De viktigaste punkterna gällande säkerhet och märkning av leksaker är: - Alla leksaker skall vara CE-märkta och kunna uppvisa testprotokoll vid begäran. - Alla leksaker skall ha märkning och förklarande text gällande olämplighet för barn under 3 år. - Alla leksaker skall ha förklarande text på svenska då de ej är lämpliga för barn under 3 år.