Produktbeskrivning
Details
Hoppsan! Cavity Sams hund, Rex-Ray, har ätit en massa saker som han inte borde ha gjort! Läxor, strumpor, kanintofflor och ett hundben har slunkit ned. Spelaren försöker hjälpa honom att må bättre genom att ta bort dem. Släpp en summer i hundens mun och använd den magnetiska Dog-o-scope för att styra den längs magen - i hopp om att den kommer ut ur svansänden. Men se upp för buzzern! Om summern låter har du tappat den! Om den faller ur hans mage är spelarens tur över. Varje sjukdom som tas bort räknas som en poäng och den som har flest poäng vinner!
Information
Additional Information
Varumärke | Hasbro |
---|---|
Ålder | 4+ år |
Speltid | 2+ |
CE-Märkning | Denna produkt är CE-Märkt. |
Säkerhet | Produkten är ej lämplig för barn under tre år. |
EAN Kod | 5010993713585 |
Säkerhet
Vår Säkerhet
Vi köper endast in leksaker från seriösa leverantörer som följer branschens riktlinjer i säkerhetsarbetet. Vi jobbar aldrig med leverantörer vi inte litar på.Alla våra leksaker är testade och godlända enligt CE-märkning. CE-märkning är en förkortning för Conformité Européenne (i överensstämmelse med EG-direktiven). Produkterna följer kraven för säkerhet, hälsa och miljö samt att kontroller på produkterna är gjorda och godkända. Vissa av våra produkter saknar CE-märkning, det innebär endast att de ej går under leksaksdirektivet. Produkter såsom skrivmaterial, kläder och accecoarer är exempel på det. Vi följer Leksaksdirektivet vilket innebär att vi följer de lagar och regler som finns inom leksaksbranschen.
De viktigaste punkterna gällande säkerhet och märkning av leksaker är: - Alla leksaker skall vara CE-märkta och kunna uppvisa testprotokoll vid begäran. - Alla leksaker skall ha märkning och förklarande text gällande olämplighet för barn under 3 år. - Alla leksaker skall ha förklarande text på svenska då de ej är lämpliga för barn under 3 år.